0 800 600 002
Відстежити замовлення
Каталог товарів
0 800 600 002
ГоловнаВсі записиСтаттіРибалкаОдяг і споряжденняВи тут: Готування без багаття. Вибір туристичної пальника
Категорії

Готування без багаття. Вибір туристичної пальника

gorelka1

Їжа - паливо для нашого організму. Без якісного джерела енергії ми стаємо млявими і не цікавими, які там вершини - у нас не вистачає сил вилізти з спальника!

З цієї причини приготування їжі є життєво важливою частиною будь-якого заходу на відкритому повітрі.

Для спрощення цього процесу чоловік пройшов не малий і тернистий шлях від багаття, який з часом переріс у печі та плити. У випадку ж з невеликими пристроями для готування тут людська думка теж недовго штовхалася у черзі на реалізацію.

Родоначальником перше, щодо портативних, коштів для приготування їжі можна назвати примус. Він був винайдений на стику 19 і 20 століття шведом за національністю і ентузіастом по людській натурі - Вільгельмом Линдквистом.

gorelka2

Даний бесфитильный нагрівальний елемент, працюючий на бензині або гасі, став майже невпізнанним - тепер мініатюрні пальники, що працюють на різноманітному паливі - рідкої газової суміші, бензині, гасі. Окремо також можна виділити пальники працюють на твердому паливі - сухому спирті і на дровах. Розміри вражають уяву. Деякі моделі можна порівняти за розмірами з пачкою сигарет, а часом і з коробкою сірників.

Давайте ж розберемося в чому ж різниця між названими видами пальників, для того щоб зробити правильний вибір і не пошкодувати про покупку.

Першими за популярністю є газові пальники, що працюють, що випливає з назви, на суміші скрапленого газу.

*Було б гріх втратити можливість і не згадати, що перезаправляти газовий балон небезпечно, не тільки із-за вірогідності банальної витоку газу і в кінцевому підсумку марною залізної банки в рюкзаку, але і шансу отруїтися парами або отримати опіки від вибуху.

Принцип роботи простий - приєднали балон до пальника, скористалися або п'єзопідпалом, якщо такий передбачений виробником, або запальничкою, кресалом.

Дані пальники бувають трьох типів:

- накручиваемые безпосередньо на балон. Вони компактні, легкі, займають дійсно дуже мало місця. Підходять для приготування невеликих порцій, так як не мають додаткових тчоків опор і весь вага каструлі і страви, яке в ній готується лягає на з'єднання з балоном.

- що окремо стоять, з'єднуються з балоном за допомогою спеціального шланга, газові пальники.

gorelka3

Kovea KB-N9602-1 Exploration Stove

404_view

Kovea KGB-1302 Dual flame

Наприклад: Pinguin Mantis, Kovea KB-N9602-1 Exploration Stove, Kovea KGB-1302 Dual flame, Kovea KB-N9602 Camp-2 Expedition stove. Поглянувши на вищевказані моделі, можна відразу відзначити наявність ніжок - тчоків опори, завдяки чому даний тип газових пальників володіє високою стійкістю. Вони чудово витримують вертикальні навантаження у вигляді 3 і більше літрових казанків. Також деякі представники володіють такою специфічною особливістю як попередній підігрів горючої суміші. Виглядає він як трубчастий контур, який проходить поблизу конфорки. Таким чином газ не замерзає. Так, Ви правильно зрозуміли - не замерзає. В умовах мінімального плюса, близько 5 градусів тепла, паливо може стає тягучим, тим самим створюючи деякі труднощі, аж до загасания полум'я.

З вищесказаного можна зробити висновок, що даний тип прекрасно підходить для великих дружніх компаній, а також умов досить невисоких плюсових температур.

- Інтегровані системи - нововведення, придуманий компанією ентузіастів з компанії Jetboil в тепер вже далекому 2001 році.

bfumx5xdbhpdm44ltm9u

Jetboil Minimo

Дане чудо являє собою комбінацію класичної газового пальника накручувану на балон і спеціального склянки, в якому, власне, і закипати вода, готується їжа. Конфорка закрита спеціальним пластиковим кофр, який надійно захищає полум'я від поривів вітру. На дні склянки розміщений спеціальний нагрівальний елемент, який значно прискорює процес закипання, що позитивно впливає на витрату палива, такого цінного в умовах походу.

MD-5836_20150227150336_d5bb1023aab12d57 

Даний варіант можна рекомендувати тим, хто не любить носити багато всього з собою з їжі і може без проблем обійтися сублиматами.

Вищесказане можна зарахувати до плюсів, а ось мінуси це вартість, дійсно висока і вага - порівняно із звичайною пальником інтегрована система важить майже в кілька разів більше.

І так, підведемо невеликі підсумки:

1.Пальники на газу багаті різноманітністю у всіх сенсах. Вони бувають і компактними і не дуже, потужними, обладнаними п'єзоелементом, інтегрованої вітрозахистом.

2.Паливом служить скраплений газ - не дорогий, але не завжди вдалий варіант у зв'язку з погіршенням летючості при досить невисоких температурах. Температура, при якій все ще горить суміш становить близько -15 градусів.

3. Простота у використанні. Немає необхідності з обов'язку вивчати інструкцію. Просто відкрийте клапан і скористайтеся сірниками.

Менш популярними, у зв'язку з деякими особливостями, є мультипаливні системи приготування їжі.

foto-KOVEA-Booster

Kovea KB-0603-1 Booster+1

Вони відносно більше за габаритами і на кілька порядків дорожче. Чому ж ними користуються, запитаєте ви?

Всеїдність. В даному слові криється вся суть і неповторність даного виду пальників.

Бензин набагато краще переносить низькі температури, завдяки чому є можливість приготувати їжу навіть при температурі -40 і менше навколишнього середовища.

Також варто згадати той момент, що ККД у бензину на порядок вище, ніж у газу, тому швидкість закипання води набагато вище.

Більшість обладнано системою попереднього підігріву палива - так як можливе застосування і газової суміші.

Сучасні технології дозволяють в польових умовах міняти паливо без будь-якої шкоди для системи, досить поміняти форсунки, які йдуть в комплекті.

Якість бензину не завжди на висоті, тому час від часу доводиться чистити форсунки. Для цього підійде звичайна голка.

Комплектується мультипаливні системи спеціальним балоном і насосом для створення тиску.

Ще один, не менш важливий момент, який варто згадати для любителів подорожувати по світу зі своїм спорядженням - при авіа перельотах заборонена транспортування газу через огнеопасности. У цьому сенсі мультипаливні пальники виграють, бо бензин набагато легше купити, ніж спеціальний газовий балон.

Висновки:

1.Мультипаливні системи для приготування їжі всеїдні і можуть працювати на газі, гасі і бензині.

2.З вищевказаної причини дані пальники досить дорогі

3.ККД у бензину набагато вище, тому і швидкість закипання води/приготування їжі відбувається набагато швидше

4.Бензин, як паливо, дозволяє використовувати дану мультитопливную систему навіть при -40 градусів Цельсія.

На останок залишилося обговорити такий вид пальників як твердопаливні. Вони представлені буквально декількома брендами. Ми не беремо під увагу роботи умільців.

Принцип роботи не так вже і простий. Принаймні, якщо мова йде про продукцію такої компанії як BioLite.

7364257538_867dc26cde_k

Пальник на дровах Biolite Campstove 2

Мета компанії дуже амбітна - дати електрика скрізь, де з ним проблеми, при цьому зменшити виділення вуглекислого газу, так шкідливо впливає на здоров'я людей, та зменшити не раціональне споживання деревини (продукція BioLite споживає на 50% менше твердого палива в порівнянні з відкритим вогнем). Також на ринку України присутній німецька компанія Esbit, в асортименті якої представлені моделі пальників на сухому спиртовому пальному.

10192450033_782cf9816a_b

Кавоварка Esbit Coffee Maker

Позитивними сторонами твердопаливних пальників є можливість використання досить доступного палива. У випадку з продукцією компанії BioLite Ви також отримуєте портативний зовнішній акумулятор, який заряджається за рахунок спалювання дров - справді корисний елемент, в польових умовах, коли просто нема звідки взяти енергію для зарядки.

Що стосується продукції компанії Esbit, сухе пальне значно доступніше за газ, тим паче після використання не залишаються металеві балони – невід'ємний «мертвий вантаж».

Мінусом, з-за якого даний тип пальників поки що не є достатньо популярним - ККД від горіння не наскільки високий як у газових і мультипаливних систем. Але враховуючи екологічність і практичність даний вид систем приготування їжі заслуговує на належну увагу кожного, хто цікавиться інноваціями.

Товари новини
Пальник Kovea KB-0211L Camp-4 Moonwalker(довга зні.шланг)Пальник Kovea KB-0211L Camp-4 Moonwalker(довга зні.шланг)
Код: 17510039
2646 грн.
Доступний протягом 3-5 днів
Пальник Kovea KB-0409 X1Пальник Kovea KB-0409 X1
Код: 17510031
1150 грн.
Доступний протягом 3-5 днів
Пальник мультитоплевая Kovea KB-0603-1 Booster 1Пальник мультитоплевая Kovea KB-0603-1 Booster 1
Код: 17510100
4420 грн.
Доступний протягом 3-5 днів
Пальник Kovea KB-0707 Supalite TitaniumПальник Kovea KB-0707 Supalite Titanium
Код: 17510003
1650 грн.
Доступний протягом 3-5 днів
Газовий Пальник Kovea KGB-1302 Dual flameГазовий Пальник Kovea KGB-1302 Dual flame
Код: 17510287
3262 грн.
Доступний протягом 3-5 днів
Пальник мультопливная Kovea KB-N0810 Booster Dual MaxПальник мультопливная Kovea KB-N0810 Booster Dual Max
Код: 17510265
6250 грн.
Доступний протягом 3-5 днів
Балон Pinguin 220 гр.Балон Pinguin 220 гр.
Код: 22480125
59 грн.
Доступний протягом 3-5 днів
Балон Pinguin 450 гр.Балон Pinguin 450 гр.
Код: 22480126
184 грн.
Доступний протягом 3-5 днів
Система для приготування Esbit CS985H-EX Cookset With Alcohol Burner на сухому спирті ц:сірийСистема для приготування Esbit CS985H-EX Cookset With Alcohol Burner на сухому спирті ц:сірий
Код: 12270670
1790 грн.
Наявність в магазинах
Вітрозахист Tatonka Faltwindschutz 10TLGВітрозахист Tatonka Faltwindschutz 10TLG
Код: 22480017
672 грн.
Доступний протягом 3-5 днів
Система для приготування Jetboil MiniMo Cooking 1L Real TreeСистема для приготування Jetboil MiniMo Cooking 1L Real Tree
Код: 22480357
4050 грн.
Повідомити про наявність
✖ Немає в наявності
27.10.2017 11:33:23