0 800 600 002
Відстежити замовлення
Каталог товарів
0 800 600 002
ГоловнаВсі записиСтаттіРибалкаОснасткаВи тут: Як зловити щуку в заростях водоростей. Силіконові жаби.
Категорії

Як зловити щуку в заростях водоростей. Силіконові жаби.

070

 Автор: Швець А.

З прогріванням води на неглибоких ділянках водойм повсюдно починають бурхливо розвиватися різноманітні водорості, і чим вище температура, тим швидше відбувається їх зростання. В середині літа деякі водойми, особливо невеликі замкнуті, водна рослинність часто покриває практично суцільним килимом. Весь сезон відкритої води в таких місцях тримається маса дрібної риби, яка знаходить в заростях і укриття від хижака, і безліч їжі. Хижа ж риба завжди намагається триматися неподалік від своєї «їдальні», тому теж охоче дотримується зарослих мілководь. У заростях латаття, наприклад, за день цілком реально зловити три-п'ять щук до півтора-двох кілограмів вагою, а холостих атак заробити ще більше. Але такий результат можливий тільки при наявності навичок лову суцільного покриву водоростей, наявності спеціальних «трав'яних» принад і хоч мінімального досвіду ловлі на них.

Місця лову.

Mesto3 Водорості можуть бути різними і складатися з листя латаття, рдеста, елодеї - це водорості з прив'язкою до дна, а є плаваючі на поверхні води - наприклад, суцільний килим з ряски або опалого листя. Зарості водоростей практично ніколи не бувають суцільними, в них завжди є віконця чистої води. Але як взагалі можна полювати за хижаком в прихованій суцільним килимом водоростей воді? Зрозуміло, що з звичайними спиннинговыми приманками тут просто нічого робити - кожен закид буде закінчуватися повислим на трійниках величезним колом водоростей. Значить, наша приманка повинна володіти якостями незацепляйки, але тут потрібно шукати розумний компроміс. Як відомо, чим вище незацепляемость приманки за різні перешкоди, тим нижче її засекаемость за рибу. Не дарма незапляйки дуже влучно прозвали «незасекайками». Тобто доводиться вибирати між підвищеною прохідністю нашої приманки, без якої в таких умовах не обійтися, і її засекаемостью, тобто відсотком реалізованих покльовок.Приманки.

 Отже, ми повинні безперешкодно провести нашу приманку серед водоростей, при цьому вона повинна показувати спокусливу для хижака гру. Значить, вона повинна мати обтічну форму, бажано без виступаючих деталей, які при проводці відразу ж наберуть на себе пасма водоростей. Найбільш ефективні в таких умовах плаваючі силіконові глиссеры - ці «всюдиходи» створені спеціально для облова таких нетрів, без праці проходять по килиму з практично будь-яких водоростей, включаючи навіть жабуринні. Також плаваючий глісер дозволяє робити паузи який завгодно тривалості, а без них при лові річної неактивній щуки ніяк не обійтися. Найвідоміші і найбільш часто застосовуються при лові по килиму глиссеры - це силіконові жаби (надалі фроги - від англійського frog, жаба), виконані в незапляющемся варіанті: порожнисте тіло при клюванні продавлюється щучої пащею, оголюючи великий подвійний або одинарний гачок. Огружены фроги практично завжди так, що при забросе приводняются чітко на черевце, тим самим знижуючи ризик зачепа. Анимируют силіконових жаб ривковой проводкою, але найчастіше дуже делікатною і м'якою - одні з них пишуть на поверхні води справжню уокерную «ялинку», інші булькают як справжній поппер, є йдуть прямолінійно, але на потяжке подныривают під поверхню. Найбільш поширені перші два види фрогов. Відразу хочеться застерегти від покупки дешевих фрогов - це не той випадок, коли можна заощадити на приманці. Справа в тому, що дешеві жаби оснащуються огидного якості гачками, товстими, грубими і тупими, причому заточуванні вони практично не піддаються. Мало того, що специфіка ловлі на глиссеры така, що відсоток реалізації поклевок невисокий - це плата за високу прохідність - так ми ще й знизимо цим відсоток до межі використанням неякісних приманок. Якісні фроги роблять, як завжди, японські фірми - вони забезпечені гострими гачками Owner або Gamakatsu, які буквально самі липнуть до риб'ячої пащі і залишають їй після підсічки мінімум шансів звільнитися. Варто якісний японський фрог недешево, на рівні середнього воблера, але такі приманки повністю виправдовують свою ціну бездоганною роботою, уловистостью і високою якістю виконання.

Живучість силіконових глісерів - окреме питання: створювалися вони для лову не має зубів басса, у нас же головний «клієнт» таких приманок - це щука, пащу якій нашпигована гострими як бритва зубками. Щучі зуби силікон, звичайно, ріжуть, але термін життя таких приманок дуже коротким назвати не можна - при середній інтенсивності рибалок якісний фрог цілком може прослужити і півсезону, і навіть сезон-два. Наприклад, силіконова жаба може прослужити довго, піймавши вам два-три десятки важких щук, а може статися і так, що який-небудь дрібний щупак завдасть їй смертельні рани у вигляді порізів, через які приманка буде набирати «забортну воду і перетвориться в потопаючу. Однак і при сильних порізах продовжити термін життя фрогу цілком реально - «бойові рани» або акуратно заплавляются, наприклад, полум'ям запальнички, або жзаливаються краплею-інший розплавленого силікону. У кожного вдома валяються без діла віброхвости або твістера «інваліди» - їх і пустимо в діло. Якщо ж на риболовлі під рукою немає клею, то виходимо з положення дуже просто. Після кожної проводки елементарно віджимаємо пальцями жабу, видаляючи набрану воду, надаючи їй знову позитивну плавучість, якої цілком вистачить на наступну проводку - ось і вся наука.

Проводка.

 008(1) Ловля із застосуванням фрогов, на перший погляд, дуже просте - просто кидай і виконуй проводку, тільки і всього. Проте, насправді, ці приманки теж вимагають до себе особливого ставлення і в їх застосуванні досить різних нюансів. З закидом цього глісер-незацепляйки ми особливо не морочитися - просто закидаємо в будь-яке вподобане місце, жаба приводняется на пузо і завмирає на поверхні води. Починаємо проводку - і тут ми розуміємо, про що вже говорилося вище про анімацію цих приманок - терпіння, терпіння і ще раз терпіння, так як проводка при забросе на середню відстань може зайняти кілька хвилин. Ведемо фрога з дуже малою швидкістю - суцільного килиму трави або листя латаття можна трохи швидше, зате у віконцях чистої води, навіть найменших, затримуємо приманку як можна довше. Для цього даємо паузу, під час якої ворушимо фрога на місці: то крутнем на місці пару раз, якщо він має уокерную гру, то булькнем неголосно, якщо це поппер - робимо все для того, щоб привернути увагу щуки. Для чого нам потрібен повільний темп ведення приманки? По-перше, щуку потрібно дати час виявити фрога і виїхати до місця його знаходження: кидається на приманку вона теж не моментально, тому даємо їй достатньо часу для того, щоб наважитися на атаку. А не витримана пауза, як і при твиче воблерів, до речі, веде до безлічі промахів по приманці і холостих виходів - це помічено не раз. По-друге, серед суцільного килима густої трави повзе по ньому глісер не так-то просто знайти, а при атаці точно прицілитися і зробити точний кидок - звідси і безліч щукових промахів. При лові в таких умовах з десяти поклевок всього одна може завершитися затриманням риби, але і такий результат буде хорошим, так як крім фрога з суцільним водоростям ніяку іншу приманку не проведеш. Найкраще ловити на силіконових жаб в штиль, так як підноситься над поверхнею води об'ємна плаваюча приманка при найменшому вітерці сильно парусит і її швидко жене до краю вікна, збиваючи з гри.

Представники.

Nories Ebigaeru

010(1)

Тепер перейдемо безпосередньо до моделей фрогов. Дуже хороший силіконовий глісер поппер від Nories під назвою Ebigaeru. Його довжина становить 76 міліметрів і вага - 14 грамів, він стилізований під креветку. Закидається при такому немаленькому вазі Ebigaeru відмінно - його зручно використовувати для облова протяжних полів з листя латаття або ряски, а також у тих випадках, коли з якихось причин до цікавого для нас місця не можна близько підійти на човні або на березі. На повністю зарослих місцях, зрозуміло, від такої принади ніякої зрозумілої гри добитися просто не вийде, та вона і не потрібна - суцільного килиму трави ряски, а також хащами латаття просто протягаємо приманку короткими потяжками з більш або менш довгими паузами. Зате на чистих місцях, наприклад, в невеликих віконцях-розривах в килимі з водоростей, Ebigaeru грає дуже красиво: на коротких ритмічних протяжках він йде уокерной змійкою, досить голосно при цьому булькаючи. В результаті знову виходить якраз така гра приманки, як нам і потрібна при ловлі в цих умовах: дуже активна, та ще й супроводжується звуковим ефектом, з дуже повільним просуванням вперед, тобто ідеальна приманка для лову в микроокнах в траві. Ловить ця модель відмінно, причому відсоток реалізованих покльовок, порівняно з іншими фрогами, у неї відчутно вище, так як вона має більш вузьку, майже циліндричне тіло, яке щуку при клюванні легше продавити.

Jackall Gavacho Frog

JackallGavachoFrog JackallGavachoFrog1

Бездоганно працює по щуці в густій траві силіконовий фрог Jackall Gavacho Frog – передня його частина забезпечена попперной чашею, так що їм можна булькнути не гірше пластикового поппера. При одиночних ривках булькає і йде прямолінійно, на уокерной проводці глайдит по сторонах у неширокому коридорі з неголосним подбулькиванием. Треба зазначити, щільний силікон, з якого виготовлено тіло цієї жаби, менше ріжеться щучьими зубами, роблячи приманку більш довговічною. У задній частині фрога встановлена пишна спідниця з силіконових ниток, яка робить глайды приманки більш плавними, а її більш помітною для хижачки.

Як бачимо, нічого складного в лові на силіконових жаб у заростях водоростей немає - головне, мати терпіння і не боятися нових принад, ну а щука сама віддячить вам за старання видовищними поклевками.

15.08.2018 12:16:25